KONST / Litografier / Färglitografi 10717141
nr 1071 7141
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), fiskare, 256/260, signerad, motivet: 29x42
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
måndag 28 november 2016
kl 19:36:36
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren